Wycieczki po Unii Europejskiej

Pamiętam bardzo dobrze czasy, gdy nie było tak łatwo wyjechać za naszą zachodnią granicę i gdy potrzebne były jeszcze nie tylko paszporty, ale także wizy dostępne tylko na specjalne zaproszenia. Wyjazd do Niemiec kojarzył nam się przejściem do jakiegoś innego, równoległego świata lub po prostu świata w którym pieniądze leżą na ulicach.

Ostatnie dwadzieścia lat przyniosło jednak prawdziwą rewolucję w tym zakresie i od jakiegoś czasu możemy swobodnie poruszać się po większości krajów europy bez zatrzymywania się na granicach i sprawdzania paszportów. Dla osób urodzonych po roku 89 takie tanie i sprawdzone wycieczki (Poto.pl) po Unii Europejskiej to już codzienność i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Dzisiaj już praktycznie nie używa w mowie ani w piśmie sformułowań typu wycieczka na zachód czy wycieczka do Niemiec Zachodnich. Po pierwsze są już tylko jedne Niemcy, a po drugie ciężko nazywać wycieczką zwykłą podróż samochodem bez żadnych przygotowań i formalności. Dla osób mieszkających na przykład w Szczecinie podróż do stolicy Niemiec Berlina trwa nieco ponad jedną godzinę i wiele z nich jeździ tam regularnie na zakupy lub w celach towarzyskich.

Nie ma także problemu ze zmianą miejsca zamieszkania jeśli chcemy przeprowadzić się do jakiegoś innego kraju w obrębie Unii Europejskiej. Każdy może wyjechać za granicę na stałe i tam podjąć pracę lub założyć własną działalność gospodarczą bez załatwiania żadnych dodatkowych formalności ani zezwoleń ponad te, które obowiązują w danym kraju Unii Europejskiej. Bez problemu możemy na terenie Unii rozkręcić dowolny, legalny biznes i korzystać z dotacji. Dzisiaj Europa stoi otworem dla każdego kto nie chce do końca życia mieszkać w Polsce i ma większe ambicje niż praca za naszą walutę. Nie mówię nawet o tych co powyjeżdżali do pracy na Wyspy Brytyjskie bo większość z nich robi tam prace, których nie chce się robić Anglikom. Mam na myśli tych, którzy poważnie myślą o interesach i robieniu biznesu na terenie Unii Europejskiej. Chodzi mi o prawdziwe i duże pieniądze, a nie zycie od pierwszego do pierwszego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*