Warszawa – euroregion handlowy

Warszawa jako stolica Polski jest niewątpliwie centrum handlu w naszym kraju. Po wejściu Polski do Unii  Europejskiej stała się również handlowym euro regionem.

Bez wątpienia w Warszawie zawieranych jest najwięcej transakcji handlowych  w porównaniu do innych miast Polski. Dlatego też wiele firm nawet spoza Warszawy stara się “uszczknąć” cześć stołecznego popytu dla siebie. Wiele firm wchodzi na rynek w Warszawie oferując tam swoje produkty, stawiając tym samym na rynek regionalny, ale też jakże rozwinięty.

Przykład 1: Firma Extra Opony działająca w Warszawie

Przedsiębiorstwo oponiarskie Extra Opony z Warszawy to firma, której główna siedziba znajduje się właściwie poza Warszawą, jednak mimo to firma Extra Opony  w Warszawie dostrzegła potencjał rynku stołecznego i tam poszukuje klientów oraz partnerów. Nawet nazwa Extra Opony Warszawa, pod którą firma promuje swój sklep internetowy sugeruje, że skierowana jest na rynek warszawski. Tamtejszy rynek firma Extra Opony obrała za rynek docelowy. Wprawdzie rynek opon jest tam bardzo konkurencyjny i ciężko się na nim przebić, ale firma Extra Opony skierowała swoją działalność na pewnego rodzaju niszę – czyli opony używane.

Oczywiście to tylko jeden z wielu przykładów takich strategi prowadzonych przez firmy działające w skali krajowej.

Przykład 2: Firma Sweetdecor – dekoracje ślubne

Firma Sweetdecor z kolei oferuje dekoracje ślubne głównie na torty i ciasta oraz inne tego typu wyroby. Spora cześć klientów kupujących dekoracje ślubne tej firmy pochodzi z Warszawy. Firma Sweetdecor sprzedaje swoje dekoracje ślubne przez internet – prowadzi sklep internetowy podobnie jak firma Extra Opony. Również w tym przypadku warszawski rynek jest strategicznym sektorem sprzedaży takiego produktu jak dekoracje ślubne.

Reasumując można powiedzieć że warszawski rynek jest źródłem sporego popytu zarówno krajowego jak i zagranicznego z krajów Unii Europejskiej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]