W poszukiwaniu kredytu na samochód

Zakup samochodu to poważny wydatek. Nie każdego stać na wyłożenie od ręki takiej sumy, w związku z czym niezbędne okazuje się skorzystanie z zewnętrznych form finansowania – czyli z kredytu. Można go otrzymać tak na nowy, jak i na używany samochód. Starać się o niego mogą nie tylko klienci indywidualni, ale też osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Nie da się w sposób jednoznaczny odpowiedzieć na pytanie, co jest lepsze – kupno nowego czy używanego pojazdu. Generalnie rzecz biorąc, każdy by chciał sprawić sobie nowy wóz, ale nie wszyscy dysponują tak dużymi możliwościami finansowymi. Poza tym niektórzy kupują samochód z myślą o tym, że nie będą korzystać z niego długo – dwa, maksymalnie trzy lata. Czy w takiej sytuacji rzeczywiście kalkuluje się inwestowanie w nowy wóz? Jest to, jak widać, sprawa indywidualna. Jeżeli jednak w rachubę wchodzi nowy pojazd, wówczas koniecznie należy wziąć pod uwagę ofertę tak zwanych banków motoryzacyjnych na kredyty samochodowe w dobrych polskich bankach (Autonakredyt.com.pl). Specjalizują się one w udzielaniu kredytów na sfinansowanie zakupu aut konkretnych marek. Niekiedy są to kredyty typu 50/50 – co oznacza, że połowę wartości samochodu płaci się po upływie dopiero kilku czy kilkunastu miesięcy bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Najczęściej trzeba wykupić dodatkowe ubezpieczenia.

Rzecz jasna wcale nie musi tak być, że motobank posiada najlepsze oferty – warto też zrobić rozeznanie w tych standardowych kredytach. Na pewno trzeba uważać na rozmaite promocje – praktyka bowiem pokazuje, że przeważnie nie są one tak dobre dla klientów jak zapewniają banki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*