Pożyczki Vivus – opinie klientów. Zagrożenia wynikające z korzystania z chwilówek.

Vivus to obok Wonga najpopularniejsza firma oferująca szybkie pożyczki przez Internet na polskim rynku internetowych chwilówek. Stale ich przybywa w tym sektorze rynku finansowego, co oznacza, że firmy tego typu mimo olbrzymich kosztów, opłat i drastycznego procentowania, cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością.

W sieci można znaleźć sporo pozytywnych opinii na temat firmy Vivus. Na ile są adekwatne do rzeczywistości to trudno określić. Dzisiaj opinie w sieci pisane są na zlecenie, przez marketingowców i piarowców. Dlatego nie koniecznie są wiarygodne. Oczywiście nie twierdzimy, że tak było i w tym przypadku, ale ogólnie należy mieć zdystansowany stosunek do tego co czytam w sieci.

Firma Vivus zachęca klientów pierwszą darmową pożyczką. Kwota owej darmowej pożyczki rzeczywiście jest chyba najwyższa na rynku, biorąc pod uwagę inne firmy tego typu, które by zachęcić klientów oferują pierwszą pożyczkę za darmo.

Nie jest to żaden kant, biorąc pierwszą pożyczkę, rzeczywiście spłacamy dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. Wszytko pięknie, taniej niż w banku, po prostu idealnie. No nie do końca. Wystarczy, że spóźnimy się o jeden dzień ze spłatą, a pożyczka przestaje być darmowa i się zaczyna… za każdy dzień zwłoki Vivus odpowiedni nas nagrodzie astronomicznymi opłatami. Dodatkowo warto też zwrócić sobie uwagę ile wynosi RRSO – czyli rzeczywista roczna stopa procentowa poza promocją. Prawie 400% przy terminie 30 dni. Przy krótszych terminach oprocentowanie idzie ostro w górę. Warto też nadmienić, że to jest na tle konkurencji dosyć niska stopa procentowa. Niektóre firmy miewają RRSO na poziomie kilkudziesięciu tysięcy procent. Tak to nie pomyłka zdarzają się takie stopy RRSO.

Vivus to chwilówka dlatego mają tak wysokie oprocentowanie, ale mimo wszystko w porównaniu do konkurencji jest niskie. Może dlatego ma dobre opinie. W każdym razie mało się to opłaca. Pierwszą pożyczkę można wziąć, ale z założeniem, że na pewno spłacimy ją przed terminem i lepiej sobie nie zostawiać tego na ostatni dzień.

Źródła:
1) www.forum-kredytowe.pl/f160/vivus-pl-opinie-klientow-63887.html – Vivus.pl – Opnie klientów.
2) http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/vivus-opinie-pozyczki.html Opinie o Vivus na blogu finansowym oraz recenzja oferty i działalności firmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*