Szczecin i kredyty hipoteczne

Banki zapowiadają zmiany w udzielaniu kredytów. Już niedługo w życie wejdzie kolejna rekomendacja. Co to oznacza dla przyszłych kredytobiorców?

Otóż o kredyt hipoteczny nie tylko w Szczecinie będzie jeszcze trudniej niż dotychczas, a warto dodać, że nawet dziś zbyt łatwo nie jest. Banki bowiem dokładnie sprawdzają każdego przyszłego kredytobiorcę, nie chcą bowiem mieć na swoim koncie kolejnych złych kredytów. Dlatego też zanim przyszły kredytobiorca pójdzie do banku z przygotowanymi dokumentami i złoży wniosek o kredyt hipoteczny na małe mieszkanie  powinien nie tylko dokładnie zastanowić się nad wyborem najlepszej an rynku oferty, ale i sprawdzić czy posiada zdolność kredytową i bank będzie mu chciał w ogóle pożyczyć wnioskowaną przez niego kwotę. Informacje można znaleźć w Sieci, wystarczy tylko wyszukać stronę z kalkulatorem zdolności finansowej.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze fakt, że przedstawiona tam kwota ma jedynie wartość szacunkową i nie można się nią do końca sugerować. Jednakże daje ona już jakiś obraz sytuacji. Bardzo często bowiem nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego jakie czynniki i w jakim stopniu wpływają na obniżenie naszej zdolności kredytowej. Oczywiście bank bierze pod uwagę formę zatrudnienia oraz wysokość wynagrodzenia, ale to nie wszystko. Liczą się także posiadane kredyty, pożyczki, karty kredytowe z limitem czy ilość osób w gospodarstwie domowym. Co istotne, każdy bank inaczej obliczy zdolność kredytową. Tym samym jeśli jeden wyda decyzję odmowną, nie należy od razu załamywać rąk – wystarczy udać się do innej instytucji finansowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*