Problem ze spłatą kredytu – każdemu może się zdarzyć

Problemy ze spłaceniem kredytu samochodowego przytrafić się mogą każdemu. Nie wszyscy jednak podchodzą do tego tematu tak poważnie, jak należy – co kończy się tym, że bank odbiera dłużnikowi samochód i go sprzedaje. Klient traci w ten sposób nie tylko auto, ale również i dobrą reputację.

Informacja o tym, że nie spłacił długu trafia natychmiast do Biura Informacji Kredytowej i przez następnych kilka lat uniemożliwia takiej osobie zaciągnięcie jakiegokolwiek innego kredytu (banki nie pożyczają pieniędzy tym, którzy mają złe noty w BIK). Tego wszystkiego można jednak uniknąć – ważne jest tylko to, aby podjąć działania w porę i nie udawać, że nic się nie dzieje. Problem nie rozwiąże się sam. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest udanie się do banku i wyjaśnienie sprawy. W takich okolicznościach na pewno znajdzie się rozwiązanie, które dla obu stron umowy będzie satysfakcjonujące – tym bardziej, że gama możliwości, z jakich w awaryjnych sytuacjach można skorzystać jest szeroka. Wiele w tym momencie zależy od tego jaki charakter mają finansowe kłopoty dłużnika – przejściowy czy długotrwały.

Jeśli przejściowy, wówczas dobrym pomysłem jest na przykład skorzystanie z wakacji kredytowych niezależnie od tego jaki kredyt na samochód mamy. W drugim natomiast przypadku potrzebne są już inne środki – zmiana rat malejących na równe, wydłużenie okresu kredytowania etc. Dłużnik musi zdawać sobie sprawę z tego, że nawet w takich sytuacjach bank woli pójść mu na rękę niż zaniechać współpracy. Warunkiem jest tylko szczerość i poważne podejście do problemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*