Ozdoby ślubne – Moda ślubna z Europy

Wiele osób i przedsiębiorców dostrzegło w ciągu ostatnich lat rozwój biznesu ślubnego w Polsce. Trend ten przywędrował do nas z Europy Zachodniej, gdzie na ślub wydaje się nadal znacznie więcej pieniędzy niż w Polsce. Wynika to prawdopodobnie z dwóch rzeczy. Mianowicie po pierwsze społeczeństwo jest bogatsze i istnieje tam moda na bardzo wystawne śluby, a po drugie każdy element związany z organizacją  ślubu jest tam znacznie droższy – za równo ozdoby ślubne, lokale, samochody, czy fotografowie. W Polsce trend ten również zaczyna być zauważalny – robi się coraz bardziej wystawne śluby, stosuje się coraz większe ozdoby ślubne, wynajmuje coraz lepsze limuzyny i wszystko co związane ze ślubem jest coraz droższe.

Z Europy przywędrowała również do nas moda na wystawne torty ślubne. Do ich ozdabiania najczęściej wykorzystywana jest masa cukrowa, która pozwala nadać tortowi dowolny kształt, stosuje się też przeróżne ozdoby ślubne, ala figurki pary młodej, ale także zdarzają się dużo bardziej wymyślne i złożone ozdoby ślubne.

Ogólnie tradycyjny polski wiejski ślub w remizie już dawno odszedł do lamusa, teraz liczy się przepych i oryginalność. Organizuje się coraz bardziej wymyślne wesela, stosuje przeróżne ozdoby ślubne i podjeżdża pod kościół “wypasionymi brykami”. Wpływ na to ma na pewno fakt, że nasze społeczeństwo mimo wszystko jest również coraz bogatsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*