OFIN – opinie na polskim rynku Fast Loans. Partnerstwo finansowe z maltańską grupą Ferratum

Rynek Fast Loans podobnie jak w całej Europie również w Polsce rozwija się błyskawicznie. Ciągle pojawiają się nowe firmy, a konkurencja rośnie. Przy czym jak widać klientów nie brakuje. Społeczeństwo zadłuża się w zatrważającym tempie.

OFIN to kolejna, na razie wschodząca na polskim rynku, firma udzielająca szybkich pożyczek przez Internet. W zasadzie należy do polskiej spółki Sfera Finansów S.A. z Warszawy. Przy czym jak można przeczytać na ich stronie, są partnerem finansowym grupy Ferratum zarejestrowanej na Malcie i działającej w całej Europie, do której niedawno nawiązywaliśmy przy okazji artykułu o innej firmie pożyczkowej – Ekspres Kasa, która również związana jest z tą maltańską grupą finansową, chociaż w Polsce podobnie jak OFIN działa pod spółka zarejestrowaną w Polsce.

Na czym polega owe partnerstwo finansowe między OFIN i Ferratum, tego nie wiemy. Przy czym zastanawiający jest fakt jak wiele firm pożyczkowych działających w Internecie związana jest z grupą Ferratum. Na polskim rynku internetowych pożyczek mamy już jednak dwie dominujące marki – czyli Vivus i Wonga.

Oferta OFIN jest prawie identyczna jak firmy Ekspres Kasa. Mamy tu również możliwość zaciągnięcia pierwszej pożyczki gratis do 1500 zł na 30 dni. Jeśli chodzi o kwestie pożyczek poza promocją, to nie analizowaliśmy tych danych, ale zapewne jak w każdym innym przypadku są one bardzo drogie. Podobną pierwszą darmową pożyczkę oferuje również Vivus – do 1600zł na 30 dni. Z kolei Wonga ma już nieco inny schemat – mniejsza kwota na dłużysz okres – do 750 zł na 60 dni za 10 zł (koszt całkowity pierwszej pożyczki).

Ofin jest znacznie mniej znaną firmą niż Vivus, Wonga, czy nawet Ekspres Kasa. Opinie w internecie ogólnie ma ta firma całkiem dobre, ale na ile są wiarygodne takie opinie to trudno powiedzieć. Często bowiem zdarza się, że pisane są przez pracowników danej firmy, czy zewnętrzne agencje marketingowe i puplic relations.

Zastanawiający jest jednak fakt, że te firmy wyrastają jak grzyby po deszczu. Mimo że ich oferta, nie licząc pierwszej darmowej pożyczki jest droższa niż oferta banków, to ludzie jak widać chętnie z nich korzystają. Być może ze względu na wygodę i możliwość pożyczenia niewielkich kwot na krótki okres. Może nie ma w tym nic złego jeśli się spłaca w terminie, ale jeśli nie to klient naraża się na spore koszty związane z przedłużaniem terminów spłat lub windykacją.

ofin

Źródła:
1) http://ofin.pl
2) http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/03/ofin-pl-pozyczki-opinie.html – Pożyczki Ofin.pl – opinie – Bez BIK, szybkie pożyczki internetowe
3) http://www.az-finanse.pl/t/ofin-pozyczka-na-dowod-prawdziwe-opinie-i-koszty.574/ – oFin Pożyczka na Dowód – prawdziwe opinie i koszty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*