Nest Bank: Opinie o połączeniu marek FMBanku i Transfer kont

Na rynku bankowym pojawił się nowy gracz. Jednak nie jest to całkowicie nowy bank, ani nawet nie powstał w klasycznej fuzji dwóch innych banków. W zasadzie nowy jest tylko brand nazwa spółki i profil banku, ale po kolei…

Tak więc tytułowy Nest Bank powstał z połączenia internetowego Banku Smart i kierowanego do firm BiZBanku. Obie te marki należały do grupy FM Banku, która już dość dług gości na rynku bankowym. Co jednam może dziwić wśród banków należących do tej grupy to fakt dość częstej zmiany brandów, co kilka lat. O ile o BiZBanku krążyły dość mieszane opinie, często niezbyt pochlebne, to z kolei Bank Smart był swojego rodzaju hitem, którego brakowało na rynku, a to za sprawą prostego darmowego konta totalnie bez warunków dla klienta, który w innych bankach musi wykonywać określone czynności, jak na przykład płacenie kartą, aby uniknąć opłat i prowizji. Spółka włożyła całkiem spore pieniądze w promocję tej marki, a tu nagle takie zaskoczenie. Po około dwóch latach funkcjonowania bank przestaje istnieć, a w jego miejscu pojawia się nowy Nest Bank.

Jeśli przyjrzymy się ofercie i nawet stronie internetowej Nest Banku to od razu zauważymy nawiązanie do banku Smart i to chyba bardziej na jego podstawie stworzony został Nest Bank, niż na podstawach BiZBanku. Konta zostały przeniesione, ale nadal pozostały bez warunków i opłat za standardowe czynności. Pojawiło się także trochę nowych produktów jak lokata Witaj dla nowych klientów, czy konto Nest Rodzinne Oszczędności, gdzie osoby posiadające dzieci mogą uzyskać lepsze oprocentowanie. Nest Bank bowiem ma być bankiem rodzinnym. Powstają też liczne oddziały i punkty partnerskie, a na kampanię reklamową idą jeszcze większe pieniądze, ponieważ reklamy Nest Banku zaczęły się również pojawiać w telewizji, a te do tanich nie należą.

Flagowym produktem nadal jednak pozostaje konto osobiste – bezwarunkowo darmowa. Pytanie na jak długo takim pozostanie? Jednak na dzień dzisiejszy wypełnia brakującą lukę na rynku bankowym dla prostych kont, bez wymogów aktywnego korzystania, bez promocji itp. Nest konto jest nawet lepsze niż była oferta konta Smart ponieważ doszły darmowe wpłatomaty sieci Euronet oraz pojawiające się nowe oddziały. Rozwiązuje to zatem problem, który mógł zniechęcać niektóre osoby do założenia konta w banku Smart, czyli gdzie wpłacić pieniądze w formie gotówki na konto?

Strona Nest Banku - screen

Reasumując nowy Nest Bank całkiem dobrze rokuje, ale mimo wszystko dziwi fakt rezygnacji z wypromowanej już marki Smarta. Chodzą pogłoski, że to ze względów podatkowych, ale nie jest to sprawdzona informacja.

Źródła:
1. Nestbank.pl – Strona Nest Bank.
2. Konto Nest Bank – Opinia w Antyahczyk.
3. RP.pl – artykuł o Nest Banku w Rzeczpospolita.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*