Kwiaty w biurze i w domu

Każdy lubi kwiaty. Wydaje mi się, że nie ma osoby, która miałaby coś przeciwko nim. Każdy z nas ma w domu lub w swoim biurze jakieś rośliny. Niektórzy kochają kaktusy, inni nie wyobrażają sobie życia bez paproci.

Jeszcze inni z kolei lubią mieć w domu pnącza, wijące się fantazyjnie pod sufitem. Są też miłośnicy wielkich roślin. Stoją one w kątach każdego pokoju w domu i cieszą swym pięknem. Mówi się jednak, że takie piękne kwiaty doniczkowe i rośliny hodowane w domu w nadmiarze, mogą wieczorami i w nocy ogranicza ilość powietrza i pokoju. Może to zaważyć na naszym zdrowiu. Otóż okazuje się, że tlen wytwarzany jest głównie w dzień i nad ranem. Moja babcia zawsze zwracała mi uwagę na nazywanie rzeczy po imieniu. Wszyscy mówimy, że w doniczkach rosną kwiaty. Jednak nie jest to prawdą, bo kwiat to tylko ta kolorowa, kwitnąca szczęść. Całość to roślina.

Do dziś pamiętam te nauki i poprawiam każdego, kto się pomyli. Jednak rośliny doniczkowe nigdy nie zastąpią prawdziwego ogrodu. To prawdziwe, roślinne królestwo. Nie ma nic piękniejszego niż wieczór spędzony wśród kwiatów, które własnoręcznie pielęgnowaliśmy od sadzonki. Ogrody potrafią pięknie się odwdzięczyć za włożoną w nie pracę. Czarują zapachem kwiatów, ciszą i spokojnym szumem. Rośliny i zioła działają leczniczo pod postacią naparów i herbat. Wiele możemy mieć korzyści z uprawy ogrodu, ale zioła można sadzić również w doniczkach. Jest to bardzo dobry pomysł na sprowadzenie do domu atmosfery panującej w ogrodzie. Nawet zimą…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*