Kwiaty ogrodowe

Każdy kto ma choć skrawek ogrodu pragnie zasadzić w nim kwiaty, które nie tylko będą ładnie wyglądały, ale i przepięknie kwitły. Do tego powinny cieszyć wzrok najlepiej przez trzy pory roku – zimę można pominąć. Jak wybrać gatunki, które spełnią najlepiej postawione przed nimi wymagania?

Przede wszystkim przy wyborze kwiatów na ogród należy kierować się miejscem, w którym mają być one zasadzone. Rośliny lubiące słońce źle bowiem będą czuły się w półcieniu i odwrotnie. Prócz tego bardzo ważne jest również sąsiedztwo. Kwiaty, które preferują kwaśne podłoże powinny być sadzone koło siebie. Ponadto jedne lubią większą wilgotność gleby, drugie mniejszą i tak chociażby lawenda nie powinna zajmować stanowiska niedaleko róży, która bardzo ceni sobie regularne podlewanie, podczas gdy ta pierwsza jedynie sporadyczne.

Kwiaty ogrodowe i najróżniejsze krzewy muszą być odpowiednio dobrane po to żeby nasz ogród nie był zlepkiem przypadkowych kolorów tylko rzeczywiście cieszył oko odpowiednio dobranymi barwami, które w różnych porach roku sprawiają nam przyjemność. Nie można sadzić nowych roślinek jak popadnie, wszystko powinno być skrupulatnie przemyślane. W przeciwnym razie nie można liczyć na obfite kwitnienie wszystkich gatunków. Bardziej prawdopodobne będzie ich marnienie.

One Comment on “Kwiaty ogrodowe”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*