Kwiaty ogrodowe

Każdy kto ma choć skrawek ogrodu pragnie zasadzić w nim kwiaty, które nie tylko będą ładnie wyglądały, ale i przepięknie kwitły. Do tego powinny cieszyć wzrok najlepiej przez trzy pory roku – zimę można pominąć. Jak wybrać gatunki, które spełnią najlepiej postawione przed nimi wymagania?

Przede wszystkim przy wyborze kwiatów na ogród należy kierować się miejscem, w którym mają być one zasadzone. Rośliny lubiące słońce źle bowiem będą czuły się w półcieniu i odwrotnie. Prócz tego bardzo ważne jest również sąsiedztwo. Kwiaty, które preferują kwaśne podłoże powinny być sadzone koło siebie. Ponadto jedne lubią większą wilgotność gleby, drugie mniejszą i tak chociażby lawenda nie powinna zajmować stanowiska niedaleko róży, która bardzo ceni sobie regularne podlewanie, podczas gdy ta pierwsza jedynie sporadyczne.

Kwiaty ogrodowe i najróżniejsze krzewy muszą być odpowiednio dobrane po to żeby nasz ogród nie był zlepkiem przypadkowych kolorów tylko rzeczywiście cieszył oko odpowiednio dobranymi barwami, które w różnych porach roku sprawiają nam przyjemność. Nie można sadzić nowych roślinek jak popadnie, wszystko powinno być skrupulatnie przemyślane. W przeciwnym razie nie można liczyć na obfite kwitnienie wszystkich gatunków. Bardziej prawdopodobne będzie ich marnienie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

One Comment on “Kwiaty ogrodowe”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*