Kredyty bez bik

Pogłębiający się kryzys wpływa znakomicie na rozwój najróżniejszych instytucji, zajmujących się udzielaniem pożyczek i kredytów. Banki mają taki swój zwyczaj, że zawsze sprawdzają swoich klientów w bankowej informacji kredytowej tak więc pełne pole popisu zostawiają dla instytucji, które organizują kredyty bez bik.

Oglądam właśnie jeden z porannych programów w telewizji TVN, w którym to nasi najbardziej popularni politycy zawzięcie dyskutują o stanie polskiej gospodarki oraz o tak zwanym rozwarstwieniu społecznym. Jedni twierdzą, że wszystkiemu jest winny system i poprzednie rządy. Z kolei przedstawiciele poprzednik ekip rządzących całą winę zganiają na tych, którzy aktualnie sprawują rządy w naszym kraju. Generalnie trzeba jednak zauważyć, że nie jest w ostatnim czasie dobrze wśród sporej liczby rodaków. Coraz większym problemem zaczynają być nie spłacone kredyty i zaciągnięte najróżniejsze pożyczki. Bankowa informacja kredytowa jest tak mocno wypełniona negatywnymi wpisami, że teraz prawdziwą furorę robią tak zwane kredyty pozabankowe bez bik i zaświadczeń (Kredytol.pl). Problem jednak w tym, że wiele z tych instytucji to nieuczciwi doradcy lub pośrednicy, którzy bardzo często wyłudzają od ludzi pieniądze po to żeby ostatecznie poinformować, że nie udało się przyznać obiecanego kredytu.

Tak więc, wracając do dyskusji wspomnianych wcześniej polityków powinno im się zwrócić uwagę na ten problem ponieważ dotyczy on właśnie tych najbiedniejszych warstw społecznych. Jesteśmy od kilku lat w Unii Europejskiej i rzeczywiście wpłynęło to bardzo pozytywnie na rozwój i inwestycje w naszym kraju jednak nie pomogło to w obniżeniu rozwarstwienia stopy życiowej Polaków. Miejmy nadzieję, że taki stan rzeczy nie będzie przyczyną większego pogłębienia się kryzysu i , że kredyty bez bik odejdą kiedyś w niepamięć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*