Europejskie konto walutowe w euro można mieć za darmo, bez opłat

Konto walutowe to niezbędny rachunek bankowy współczesnego Europejczyka. Czy to pracując i otrzymując pensję za granicą, czy wyjeżdżając na wakacje, bądź do rodziny, taki rachunek niewątpliwie się przydaje. Posiadanie rachunku walutowego pozwala również na korzystanie z kantorów internetowych typu Cinkciarz, Walutomat, czy Internetowykantor.pl, dzięki którym możemy korzystnie wymieniać waluty po lepszych kursach niż w banku, czy w kantorach stacjonarnych.

O ile większość banków oferuje konta walutowe w euro, to niestety wiążą się one zwykle ze sporymi opłatami i prowizjami. Nie wspominając o kosztach korzystania z karty płatniczej za granicą. Nie dawno jednak Bank Smart, uznawany obecnie za następcę mBanku z dawnych lat, zaoferował swoim klientom w pełni darmowe europejskie konto walutowe w euro.

Jest to nowy bank na rynku, przy czym z tego co udało nam się dowiedzieć, bardzo szybko się rozwija. Bank nie ma oddziałów, jest to typowy bank internetowy. Dostosowany do nowych technologii, a nazwa wzięła się z tego, że jest dedykowany na smartfony. Przy czym bez problemu poza funkcją mobilnego banku, może również spełniać rolę banku internetowego. Jedyny minus tego rozwiązania to taki, że bank ów nie posiada na razie wpłatomatów. Może to być uciążliwe dla osób wpłacających gotówkę do banku.

Jednak możemy płacić kartą za granicą, za darmo wypłacać pieniądze z bankomatów za granicą, robić darmowe przelewy i prowadzenie konta również nic nie kosztuje. Jeżeli w Bank Smart posiadamy tylko konto walutowe i 1 kartę do niego, to konto będzie dla nas całkowicie darmowe. Jeżeli zaś chcemy posiadać w Banku Smart również konto w pln i dwie karty jedną do konta złotówkowego, a druga do konta walutowego. To niestety jedna z nich będzie płatna. Przy czym nie jest to opłata miesięczna jak w innych bankach, a roczna i dosyć niewielka jak na dzisiejsze warunki. Jest to bowiem 25 zł za rok w przypadku karty do konta w pln lub 5 euro w przypadku konta walutowego. Płatna jest zawsze tylko jedna z kart.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby mieć tylko jedną kartę, która będzie bezpłatna, bądź w ogóle nie posiadać konta osobistego w pln w Banku Smart. Możemy przecież korzystać z naszego dotychczasowego rachunku.

Bank Smart oferuje również usługę “korzystnych przewalutowań”, dzięki której otrzymujemy bardzo dobre kursy przy zmianie waluty. Na razie usługa jest darmowa, ale w przyszłości ma być związana z niewielką opłatą.

Konto kierowane jest głównie do osób pracujących za granicą w Unii Europejskiej, a dokładnie w strefie euro. Istnieje również możliwość założenia firmowego konta walutowego w euro dla osób prowadzących działalność za granicą.

bank-smart

Źródła:
1) http://www.banksmart.pl
2) http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/03/konto-europejskie-bank-smart.html – Darmowe konto walutowe bez opłat, w euro – Bank Smart Konto EU Europejskie – dla osób pracujących / mieszkających za granicą lub często wyjeżdżających – opinie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*