Koniec zatłoczonych pociągów i autobusów

Chociaż wakacje dla uczniów szkół podstawowych, liceów czy gimnazjów już się zbliżają wielkimi krokami do końca a  lato pożegnało nas już kilka tygodni temu, wcale nie musi to oznaczać końca podróżowania czy rezygnowania z urlopu. Wręcz przeciwnie. Skoro jest chłodniej, oznacza to, że właściwie   w każdy miejscu będzie mniej turystów, a zatem więcej miejsca dla nas, więcej wolnych i atrakcyjnych hoteli, hoteli, schronisk, noclegów, pokojów gościnnych oraz wielu innych udogodnień. Także oznacza to Koniec zatłoczonych pociągów i autobusów, stania po kilka godzin w pociągowym korytarzu z powodu braku  miejsc, rozwrzeszczanych dzieciaków, niepozwalających w ciszy przebyć trudów podróży czy poczytać spokojnie książki oraz Koniec mega długich i męczących kolejek.
Tak, koniec sezonu urlopowego ma swoje plusy. Wtedy właśnie można sobie spokojnie gdzieś wyjechać i nie stresować się, że nie znajdzie się taniego czy wygodnego lokum  na nocleg lub nie będzie można zarezerwować jakiegoś miejsca czy biletu na konkretny termin.
Mankamentem tego czasu może być jednak pogoda, a raczej jej brak. Ale przecież  podróżuje  się nie  tylko po Polsce. W innych regionach Europy czy świata jest nadal gorąco. I wcale nie trzeba zaraz wyjeżdżać na Karaiby czy nawet na Majorkę. Jest nadal ciepło w Grecji, Egipcie, Turcji czy nawet w takich krajach jak Czechy czy Słowacja, chociaż nie ma tam może palm i plaż.
I to dlatego teraz właśnie jest najlepszy czas na to, aby zrobić sobie urlop i odpocząć od całorocznego trudu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*