Jak obliczyć zdolność kredytową

Polacy nawet kiedy chcą to nie zawsze mogą pozwolić sobie na kredyt hipoteczny. Albo inaczej – to banki odmawiają im tego kredytu. I marzenia o własnym mieszkaniu trzeba przesunąć na później. Na takie nieokreślone kiedyś. Zamiast załamywać ręce warto zastanowić się nad tym jak zmienić tą sytuację i co jest przyczyną negatywnej decyzji banku.

Jeśli powodem jest niewystarczająca zdolność kredytowa dla polskich banków to zawsze można ją poprawić. Jak to możliwe? Otóż na zdolność kredytową składa się wiele czynników. Przede wszystkim są to dochody. Banki chciałyby, żeby młodzi ludzie zarabiali dużo, tymczasem pracodawcy mają co do tego swoje pomysły. Rzadko dają oni umowy na czas nieokreślony, a wynagrodzenie, które co miesiąc wpływa na konto bankowe pozostawia wiele do życzenia.  Tym samym trzeba pomyśleć o zmianie pracy na lepszą, bardziej dochodową, albo znalezieniu czegoś dodatkowego. Wiele banków bowiem honoruje umowy zlecenia, jeśli są one wykonywane przez jakiś czas i od jakiegoś już czasu. Można również pomyśleć o tym, żeby zaciągnąć zobowiązanie finansowe z drugą osobą.

Małżonek jest jak najbardziej wskazany. Zdolność kredytową jednakże obniżyć mogą dzieci, także najlepiej nie mówić o swoich planach dotyczących powiększenia rodziny podczas wizyty w  banku. Żeby dostać kredyt hipoteczny należy zadbać także o pozytywną historię kredytową. Tudzież o jej wypracowanie od zera. Wystarczy zaciągnąć kredyt gotówkowy i spłacić zobowiązanie w terminie. Po tych wszystkich zabiegach warto ponownie odwiedzić bank, który już raz rozpatrywał nasz wniosek i trzymać mocno kciuki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*