Jak działają serwisy pożyczkowe?

Pożyczki społecznościowe w wielu krajach na świecie – żeby wspomnieć chociażby o Stanach Zjednoczonych czy wielkiej Brytanii – cieszą się ogromną popularnością. W naszym kraju rynek ten dopiero rozwija się, nie mniej jednak i tak już całkiem sporo osób korzysta z oferowanych przez niego usług. Pierwszy serwis internetowy oferujący możliwość korzystania z pozabankowych pożyczek społecznościowych powstał w 2005 roku i miało to miejsce w Wielkiej Brytanii.

W Polsce natomiast pierwsze tego rodzaju strona internetowa ruszyła w 2008 roku – czyli stosunkowo niedawno. Jest nią kokos.pl. Większość opisywanych tutaj serwisów oferuje dwa sposoby na pożyczenie pieniędzy bez zaświadczeń o zarobkach (Pozyczka-bez-zaswiadczen-2012.com.pl), przy czym trzeba pamiętać, że sposób funkcjonowania tych stron jest podobny do tradycyjnych serwisów aukcyjnych. Tak więc pierwszą metodą jest licytacja – osoby chętne zarówno do pożyczenia innym pieniędzy, jak i do skorzystania z finansowego wsparcia zamieszczają ogłoszenia, a następnie czekają na odpowiedzi. Wybierana jest najkorzystniejsza oferta, przy czym głównym czynnikiem decydującym o jej atrakcyjności jest wysokość oprocentowania.

Im będzie ono niższe, tym więcej osób przejawi zainteresowanie danym ogłoszeniem. Sposób numer dwa  natomiast przypomina formę zakupów poprzez „kup teraz”. Nie ma licytacji, a osoba korzystająca z takiej możliwości niejako automatycznie godzi się na proponowane warunki. To dobre rozwiązanie dla tych, którym zależy na czasie. Oczywiście, strony transakcji zawsze mogą się dogadać co do ewentualnych zmian w umowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*