Europejskie Centrum Informacji > Informacje > Jak grać, inwestwać na giełdzie i w złoto w czasach kryzysu

Jak grać, inwestwać na giełdzie i w złoto w czasach kryzysu

Gospodarka Unii Europejskiej w dobie kryzysu nie wygląda ciekawie, to samo dotyczy strefy euro, która według niektórych chyli się ku upadkowi. To wszystko sprawia, że inwestowanie i gra na giełdzie stały się bardzo ryzykowne. W takich okresach szczególnie istotne jest oponowanie oraz dokładne i stałe śledzenie zachować rynków i gospodarki światowej.

Strona Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

strona-gpw
Źródło: GPW

Dzisiejsza gra na giełdzie to obecnie nie jest już tylko i wyłącznie inwestowanie to także szalejący spekulanci, wielkie ryzyko no i wiążący się z tym stres, ponieważ sytuacja na rynkach jest obecnie bardzo niepewna. Jak grać na giełdzie w tak trudnym okresie – ogólnie należy posługiwać się przede wszystkim rozsądkiem i wystrzegać się decyzji pod wpływem emocji.

Jak inwestować na giełdzie rozsądnie w czasach kryzysów i bessy?

indeks WIG20
Źródło: GPW

Nie da się raczej jednoznacznie udzielić odpowiedzi na pytanie jak inwestować na giełdzie rozsądnie? Przede wszystkim dla początkujących najważniejsze jest to, że trzeba pozyskiwać olbrzymią wiedzę związaną z zasadami inwestowania na giełdzie, dodatkowo należy mieć również odrobinę szczęścia, któremu także należy pomóc. Należy na bieżąco i systematycznie analizować aktualne ceny akcji i informacje dochodzące z rynków nie tylko krajowych lecz też i zagranicznych. Ażeby w najlepszy możliwy sposób odpowiedzieć na pytanie jak inwestować na giełdzie odpowiem, że mądrze. Bardzo istotne jest również zbudowanie odpowiedniego portfela walorów i wyczucie odpowiedniego momentu. Zgodnie z zasadą im więcej rozumiesz, tym lepsze decyzje podejmujesz, na pewno warto stale się rozwijać i studiować publikacje, a nawet blogi o tym jak inwestować na giełdzie np. antyhaczyk.blogspot.com/2014/03/jak-inwestowac-na-giedzie-kiedy-zaczac.html – jak grać na giełdzie.

Inwestowanie w złoto?

Złoto w czasie kryzysu zawsze jest stabilną inwestycją tak więc obecnie odpowiedzenie na pytanie jak inwestować w złoto jest znacznie łatwiejsze niż adekwatna odpowiedź na temat inwestowania na giełdzie. Otóż w złoto warto inwestować, gdy jest relatywnie niska cena tego kruszcu. W obecnych czasach sytuacja jednak jest nie typowa, bo na świecie szaleje kryzys, a w takowych okresach złoto najczęściej drożeje i zdecydowanie warto inwestować w złoto swój kapitał, tylko jak długo?. Jak inwestować w złoto by zarobić i nie stracić? Można tu dostrzec pewną zależność – poprawa sytuacji gospodarczej na świecie powoduje wzrosty na giełdzie, ale tym samym obniżki cen złota. Z kolei popsucie sytuacji na światowych giełdach cechuje lustrzana zależność. Obecnie ceny złota rosną, ale nadejdzie czas, kiedy zależność ta ulegnie zmianie. Zatem jak inwestować w złoto? Otóż warto analizować co dzieje się na wszystkich giełdach i w światowej gospodarce

Komentarze

Każdy gracz giełdowy ma swoje indywidualne podejście do inwestowania, ja np. kupuje akcję tylko jak jest kryzys.

Leave a comment

(required)

(required)


*