Ekspres Kasa – opinie. Maltański Ferratum Bank na polskim i europejskim rynku

Ekspres Kasa to kolejna firma pożyczkowa na polskim rynku fast loans. Coraz bardziej znana, aczkolwiek mniej niż Vivus, czy Wonga, które są intensywnie reklamowane we wszelkich mediach. Marka EkspresKasa należy do grupy Ferratum – dużej grupy finansowej działającej w całej Europie. Grupa ta jest również właścicielem marki Ferratum Bank. Przy czym nie jest to żaden bank.

W Polsce obowiązuje prawo bankowe, które reguluje działalność banków, a także możliwość korzystania z określenia “bank” w nazwie. Ferratum Bank zarejestrowany jest jednak na Malcie, zatem przepisy te go nie obowiązują. Dlatego też może korzystać z określenia “bank” w nazwie i robi to legalnie. Fakt, że firma zarejestrowana jest na Malcie nie jest zdecydowanie przypadkiem. Zapewne jednym z czynników była tu możliwość podszywania się pod bank. Jako że Internet nie ma granic, to firma stosując tego typu wybieg swobodnie może udawać bank.

Oczywiście zapewne było wiele innych przyczyn, dla których firma została zarejestrowana, akurat na Malcie. Z tego co udało nam się zorientować, w Polsce Ekspres Kasa nie działała jednak pod kryptonimem Ferratum Bank, ale pod spółką zarejestrowaną w Polsce – Ferratum Poland Sp. z o.o. Przy czym obecnie na stronie widnieje już Ferratum Bank Ltd zarejestrowany na Malcie. Możliwe, że nastąpiła jakaś zmiana w wyniku zamieszania na polskim rynku chwilówek dotyczącym nowej ustawy mającej na celu regulację tego rynku.

Untitled-2

Ekspres Kasa posiada podobną ofertę do Vivus, czyli równie mamy tu pierwszą darmową pożyczkę do 1500 zł na 30 dni, czyli tylko o 100 zł mniej niż daje Vivus. Te promocyjne pierwsze pożyczki są rzeczywiście darmowe jeśli spłacimy je w terminie, ale jest to zabieg marketingowy. Firmy tego typu przyciągają w ten sposób klientów, a jako że z takich firm korzystają ludzie nie mający pieniędzy, to często nie są w stanie spłacić pożyczki w terminie. Każde przedłużenie terminu spłaty związane jest już z odpowiednimi opłatami. Tego typu działanie nazywane jest rolowaniem pożyczki. Na tym właśnie zarabiają tego typu firmy oferujące pożyczki. Nowa ustawa może to uniemożliwić, przy czym obecnie to czy się o nią batalia, więc trudno przewidzieć jak się zakończy.

Untitled-1
Oczywiście korzystając z głową z tego typu ofert, można rzeczywiście w Ekspres Kasa wziąć jedną pożyczkę za darmo. Tylko trzeba ją koniecznie spłacić w terminie.

Źródła:
1) http://ekspreskasa.pl – strona firmy Ekspres Kasa
2) http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/ekspres-kasa-opinie-pozyczki.html – “Pożyczki Ekspres Kasa – opinie – szybka pożyczka pozabankowa przez Internet bez BIK.” – Publikacja na jednym ze znanych blogów finansowych
3) ferratumbank.pl – Strona Grupy Ferratum
4) http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/12/ferratum-bank-opinie-o-pozyczkach.html – “Ferratum Bank – opinie o pożyczkach online w tej firmie”.
5) forum.gazeta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*