Czy warto korzystac z usług Wedding planner Szczecin

Ślub cywilny

Witam. Jeśli zamierzacie niedługo zawrzeć związek małżeński, ten artykuł jest skierowany do was. Jak być może wam wiadomo, ślub cywilny jest dzisiaj coraz częściej wybierany przez pary młode. Ślub kościelny nie ma mocy prawnej, dlatego coraz częściej młodzi decydują się na pominięcie go. Takie posunięcie to oczywiście odcinanie się od tradycji, jednak z pewnością ma też zalety.

Ślub cywilny zawierany jest w Urzędzie Stanu Cywilnego, tak jak wspominałem, ma on moc prawną, w przeciwieństwie do związku kościelnego. Możliwe jest także łączenie obu uroczystości w obu urzędach. Dzięki krótkiej procedurze prawnej jest możliwe połączenie ślubu cywilnego z kościelnym.

Dla prawie każdego mężczyzny przychodzi moment kiedy ma zamiar się oświadczyć. Czasami panowie szykują się do tego szczególnego wydarzenia miesiącami. Dokładnie planują gdzie i jak poproszą swoją przyszłą żonę o rękę. Oczywiście to ona cały czas chodzi im po głowie, ale musi się też tam znaleźć miejsce na coś takiego jak pierścionki zaręczynowe.

Pierścionki zaręczynowe to praktycznie jedyne namacalne dowody, które wskazują, że ktoś jest zaręczony. Wszystkie takie zgody i przyrzeczenia są przekazywane drogą werbalną i nie ma na przykład ich potwierdzenia na piśmie. To właśnie kiedy spojrzymy na palec serdeczny ręki i zobaczymy, że nie ma tam jeszcze obrączki, która jest symbolem małżeństwa, ale kiedy ujrzymy na dłoniach tych pań pierścionki zaręczynowe, wiemy że do ślubu już blisko. Pierścionki zaręczynowe są więc pewnego rodzaju symbolem, który ogłasza podjęcie decyzji o kierunku dalszej drogi własnego życia. Co prawda w Polsce nie ma takiego przedmiotu, który kobieta daje mężczyźnie, ale w innych kraj jest to zazwyczaj jakiś skromny podarunek.

Ślub i wesele to bardzo ważna uroczystość, więc może warto pomysleć o kimś kto za nas wszystko zorganizuje i kompleksowo przygotuje. W Szczecinei sa juz firmy działające jako wedding planner i można korzystac z ich usług. To jedna z nich – Wedding planner Szczecin – Weselko.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*