Ciekawe lokaty bankowe progresywne

Gdy chcemy jakoś zainwestować swoje pieniądze, szczególnie gdy mamy zaoszczędzoną większą kwotę, to najwcześniej wybieramy lokaty bankowe, aby mieć zyski z procentów.  Ale zanim wybierzemy lokaty bankowe, powinniśmy je przeanalizować i zastanowić się, którą wybrać. Musimy zwrócić uwagę na takie aspekty jak kapitalizacja lokaty bankowej. Na rynku walutowym dostępne są lokaty bankowe, do których odsetki dopisują się co miesiąc, ale też takie, do których dopisywane są dopiero po zakończeniu czasu trwania lokaty bankowej, co w praktyce oznacza, że zarabiamy na trochę więcej lub mniej.
Musimy także uważnie przeczytać warunki umowy, ponieważ zdarza się, że lokaty reklamowane w telewizji jako bardzo wysoko oprocentowane, w rzeczywistości takie nie są, a wysoki procent dotyczy jedynie bardzo wysokich kwot, które należy oszczędzać. Ponadto często się zdarza, że banki oferują dobre lokaty w złoto (Lokatka.pl)  progresywne, czyli takie w których bardzo wysokie oprocentowanie pojawia się dopiero w ostatnim miesiącu trwania lokaty, a wcześniej jest niskie.
Najwięcej jest lokat, które oferują stałe oprocentowanie lokaty a zyski z niej otrzymujemy po zakończeniu okresu lokaty.
Często też zdarza się, że banki, aby zdobyć więcej klientów, dodają do lokaty dodatkowe produkty, jak ubezpieczenie czy powiązanie lokat bankowych z funduszami inwestycyjnymi, dzięki czemu oprocentowanie jest wyższe, a zatem i wyższe zyski, lecz jeśli sytuacja na rynku finansowym by się pogorszyła, to i zyski będą niższe.
I podstawową wadą lokat bankowych jest to, że zwykle nie możemy wybrać pieniędzy przed upłynięciem czasu lokaty bez straty odsetek.
I pamiętajmy o podstawowej zasadzie, czyli im dłuższa lokata, tym większe będą zyski.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*