Europejskie Centrum Informacji > Przykłady > Budowanie domów na sprzedaż

Budowanie domów na sprzedaż

Zeszły rok był bardzo niekorzystny dla wszystkich tych którzy inwestowali swoje pieniądze w budownictwo mieszkaniowe. Można nawet stwierdzić, że był to okres zastoju i marazmu na rynkach nieruchomości. Szczególnie mocno odczuli to ci, którzy wzięli się za budowanie domów na sprzedaż.

Lata poprzednie czyli 2007 i 2008 mocno rozpieściły inwestorów kupujących działki budowlane i budujących na nich domy na sprzedaż. Budowa małego domu nie jest zadaniem skomplikowanym i właśnie dlatego brał się za to każdy kto miał jakieś tam wolne środki licząc na szybki i duży zysk z inwestycji. Nowe osiedla domków jednorodzinnych wyrastały jak grzyby po deszczu, a świeżo budowane domy schodziły jak przysłowiowe świeże bułeczki. Niestety dalsze plany budowy domów wielu osobom pokrzyżował kryzys, a dokładnie dostosowująca się do kryzysu polityka wszystkich banków. Rok 2009 upłynął pod znakiem droższych i trudniejszych do zdobycia kredytów hipotecznych, a to z kolei spowodowało zmniejszenie się dostępnej na rynku gotówki zarówno na inwestowanie w budowę domów jak i tej za którą nabywcy końcowi  mogliby kupić swoje wymarzone mieszkanko lub domek.

Patrząc na analizy końca zeszłego roku można jednak trochę bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość i może nie od razu planować wielkie inwestycje, ale raczej wierzyć, że uda się sprzedać wszystko to co co zostało jeszcze z inwestycji zeszłorocznych. Zapowiedzi analityków na rok 2010 są dużo lepsze niż na rok 2009 i prognozuje się znaczne ożywienie na rynku nieruchomości, więc może budowa domu na sprzedaż znowu stanie się opłacalna i ruszą nowe inwestycje pełną parą. Pieniądze muszą na siebie pracować i nie mogą leżeć bezczynnie.

Przeczytaj więcej:

Pranie tapicerek Szczecin – Poldom.pl

Komentarze

[…] na ich super promocje na budowę domu. Często taka promocja okazuje się fikcją, a ostatecznie budowa domu kosztuje więcej niż w firmie, która nie miała żadnej tak zwanej promocji. Najprawdopodobniej […]

Wszystko zależy od osoby prowadzącej taką działalność. Jeśli ktoś chciałby zrobić wszystko czysto i legalnie pod względem prawnym, to raczej ma nikłe szanse na zarobek. Dzisiaj ludzie patrzą na koszty i kupią naprawdę najtańszy dom, często nie licząc się z jakością.
Zawodowcy budujący domy na sprzedaż lawirują w podatkach, niezbyt legalnie korzystają z odliczeń VATowych i w ten sposób osiągają dodatkowe zyski.

Leave a comment

(required)

(required)


*