Inwestycje w budownictwo mieszkaniowe i gotowe stropy prefabrykowane

Zeszły rok był bardzo niekorzystny dla wszystkich tych którzy inwestowali swoje pieniądze w budownictwo mieszkaniowe i gotowe stropy prefabrykowane. Można nawet stwierdzić, że był to okres zastoju i marazmu na rynkach nieruchomości. Szczególnie mocno odczuli to ci, którzy wzięli się za budowanie domów na sprzedaż.  Lata poprzednie czyli 2007 i 2008 mocno rozpieściły inwestorów kupujących działki budowlane i budujących na nich domy na sprzedaż.

Czy trudno jest wybudować własny dom prefabrykowany?

Jeśli budujesz dom to nawet się nie zastanawiaj i od razu zamawiaj strop prefabrykowany z betonu

Budowa małego domu z stropem prefabrykowanym nie jest zadaniem skomplikowanym i właśnie dlatego brał się za to każdy kto miał jakieś tam wolne środki licząc na szybki i duży zysk z inwestycji. Nowe osiedla domków jednorodzinnych wyrastały jak grzyby po deszczu, a świeżo budowane domy schodziły jak przysłowiowe świeże bułeczki. Niestety dalsze plany budowy domów wielu osobom pokrzyżował kryzys, a dokładnie dostosowująca się do kryzysu polityka wszystkich banków. Rok 2009 upłynął pod znakiem droższych i trudniejszych do zdobycia kredytów hipotecznych, a to z kolei spowodowało zmniejszenie się dostępnej na rynku gotówki zarówno na inwestowanie w budowę domów jak i tej za którą nabywcy końcowi  mogliby kupić swoje wymarzone mieszkanko lub domek.

Patrząc na analizy końca zeszłego roku można jednak trochę bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość i może nie od razu planować wielkie inwestycje, ale raczej wierzyć, że uda się sprzedać wszystko to co co zostało jeszcze z inwestycji zeszłorocznych. Zapowiedzi analityków na rok 2010 są dużo lepsze niż na rok 2009 i prognozuje się znaczne ożywienie na rynku nieruchomości, więc może budowa domu na sprzedaż znowu stanie się opłacalna i ruszą nowe inwestycje pełną parą. Pieniądze muszą na siebie pracować i nie mogą leżeć bezczynnie.

Gotowe stropy prefabrykowane w domach inteligentnych

Jest już kilka firm budowlanych w Polsce, które znają się na najnowszych technologiach prefabrykowanych i stosują gotowe płyty betonowe do budowy domów

Każdy kto buduje inteligentny i energooszczędny dom ze stropem prefabrykowanym, albo ma w planach taki nieziemski wydatek musi się do niego solidnie przygotować. Nie chodzi nawet tylko o to, żeby kupić działkę czy postarać się o kredyt, a później go spłacać. Bo kredyty hipoteczne to odręczna kwestia. Chodzi o wiedzę odnośnie budowy domu, tego co chce się w nim mieć, jakiś konkretnych planów. Bo zazwyczaj jest tak, że nad wieloma rzeczami zastanawiamy się dopiero wtedy, kiedy jest już na wszystko niestety zbyt późno. Garaż zamiast być na tyle duży, żeby pomieścić dwa samochody, starcza tylko na jeden i to z ledwością. Systemu alarmowego brak, tym samym przy jego zakładaniu znowu się nabrudzi, gdzieś porobią się dziury. Podobnie kiedy nie myśli się o głośnikach, rozprowadzeniu ich po pomieszczeniach.

Dzisiejszy dom nie może być tylko ładny, bez względu na to w jakiej technologii zostanie wybudowany, czy będzie to dom kanadyjski czy dom drewniany, nie tylko wygląd się liczy. Najważniejsze jest wnętrze. Ale nie jego aranżacja, tylko funkcjonalne rozwiązania. Bo dzisiejszy dom to inteligentny dom, dom energooszczędny. Dom, którego właściciele nie rwą włosów  z głowy, kiedy przychodzą rachunku. Do tego cieszą się nowoczesnymi rozwiązaniami przestrzeni. Termostatem, roletami, które zamykają się na pilota, dobrze oświetlonymi wnętrzami, przy użyciu energooszczędnych żarówek. Oczywiście zastosowanie nowych rozwiązań wymaga pieniędzy, jednakże zwracają się one każdego miesiąca kiedy trzeba zapłacić rachunki chociażby za prąd. Nie ma więc co oszczędzać, warto zainwestować w inteligentny dom.

Przeczytaj więcej o stropach prefabrykowanych i ogólnie o technologi budowy modułowych domów:

https://poldom.pl/stropy-prefabrykowane/

 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

2 Comments on “Inwestycje w budownictwo mieszkaniowe i gotowe stropy prefabrykowane”

  1. Pingback: Super promocje na budowę domu « Super konkursy i promocje internetowe
  2. Wszystko zależy od osoby prowadzącej taką działalność. Jeśli ktoś chciałby zrobić wszystko czysto i legalnie pod względem prawnym, to raczej ma nikłe szanse na zarobek. Dzisiaj ludzie patrzą na koszty i kupią naprawdę najtańszy dom, często nie licząc się z jakością.
    Zawodowcy budujący domy na sprzedaż lawirują w podatkach, niezbyt legalnie korzystają z odliczeń VATowych i w ten sposób osiągają dodatkowe zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*