BGŻOptima – Lokata Bezkarna + konto, a cięcia stóp procentowych w Polsce

Obecnie w wyniku licznych obniżek stóp procentowych rynek lokat i konto oszczędnościowych w Polsce coraz bardziej zbliża się do europejskiego, gdzie na lokatach nie zyskamy prawie nic.

W strefie Euro inflacja jest na tyle pod kontrolą, że stopy cały czas utrzymywane są na niskim poziomie, ponieważ nie zachodzi potrzeba intensywnego ograniczania pieniądza w obiegu za pomocą narzędzi restrykcyjnej polityki pieniężnej, do których między innymi należą stopy procentowe.

Obecnie na rynku lokat w Polsce oprocentowanie jest już bardzo niskie, ponieważ mamy deflację i RPP systematycznie obniża stopy procentowe. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie ta sytuacje się nie zmieni.

Na dzień dzisiejszy oferty lokat i kont oszczędnościowych wahają się w granicach oprocentowania od 1-3%.

Wyjątek stanowią lokaty promocyjne jak Lokata Bezkarna z kontem oszczędnościowym w BGŻ Optima, czy Lokata Happy w Idea Banku. Obecnie można na nich zyskać jeszcze 4%.

Lokata Bezkarna w BGŻOptima i Lokata Happy w Banku Idea to jednak tak zwane lokaty na start, które można założyć tylko 1 raz. Ma to na celu oczywiście przyciągnięcie klienta. Później zakładając kolejne lokaty nie otrzymamy już tak wysokiego oprocentowania.

BGŻOptima w ofercie posiada również wysoko oprocentowane na tle konkurencji konto oszczędnościowe. Przy czym jest to również oprocentowanie promocyjne dla nowych środków.

Poza tymi dwoma przypadkami lokaty w Polsce na dzień dzisiejszy są już mało korzystnym sposobem gromadzenia oszczędności.

Źródła:
1) www.ekontobankowe.pl/konto-oszczednosciowe/konto-indywidualne-bgzoptima – Serwis eKonto Bankowe
2) http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/03/bgz-optima-opinie-lokata-bezkarna-konto.html Informacje nt. BGŻOptima Lokaty Bezkranej i konta oszczędnościowego w BGŻOptimie na blogu Antyhaczyk.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

One Comment on “BGŻOptima – Lokata Bezkarna + konto, a cięcia stóp procentowych w Polsce”

  1. Lipa straszna jest z lokatami w PLN. Może jeszcze wrócą stare czasy na 5-6%, ale na razie nic na to nie wskazuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*